Central Otago Junior Rugby

2018 Central Otago Rep Games

Weight Grade Teams

Next Game

29th July OTAGO SELECTION DAY - Taieri Rugby Club, Peter Johnstone Park, Mosgiel

Weigh in:

8.45am Metro Blue

9.00am Metro Gold

9.15am South West

9.30am Central

Games:

10.00am Metro Blue Vs Metro Gold

11.00am South West Vs Central

LUNCH

1.00pm South West Vs Metro Blue

2.00pm Metro Gold Vs Central

Completion of trial games please meet in the Taieri Rugby Clubrooms rooms for the

announcement of the following teams

Otago U48kgs and U65kgs Teams, Otago Country and Metro U38kgs Teams

All games are 22.5 minute halves with a half time break of 5 minutes (roughly). Please

always have enough clothing for adverse Weather conditions. There will be food available

to buy at all Game Venues, Otherwise pack your own lunch. First Aid will be available at

each venue.

• Each team will play each other twice over the 3 tournaments.

• Official Weigh in's on 1st and 3rd Tournaments, Times are specified.

• Programmes could be available for each game (depending on Host Clubs).

• All weight Grades play at the Same Time on 3 different fields.








2018 Central Otago Junior Representatives 

PLACEMAKERS UNDER 38

Coach Shane Ryan 021 225 6261

Coach Ben Sanders 027 252 5534

Manager Glen Harrex 027 654 2028

NAME

CLUB

Clay Leckie Alexandra
Kade Robertson Alexandra
Xavier Sanders Alexandra
Harry Ryan Alexandra
Cohen Hoskins Alexandra
Jasper Thomas Arrowtown
Kees Johnson Cromwell
Cormack Fitzgerald Cromwell
Martjin Gerritsen Cromwell
Troy Pagen-Tomkies Cromwell
Billy Wilson Cromwell
Charlie Barnett Cromwell
Jake O’Sullivan Cromwell
Tom Harrex Matakanui
Kahu Geary Matakanui
Mac Perkins Roxburgh
Oscar Crowe Upper Clutha
Kalan Nicol Upper Clutha
Ben Langford Wakatipu
Kassian Aggerholm Wakatipu


PLACEMAKERS UNDER 48

Coach Wayne Green 021 133 4113

Coach Jason ‘Sticks’ Dickson 021 136 4600

Manager Steve McIsaac 021 680 304

NAME

CLUB

Archie Goodall Upper Clutha
Carter Titterton  Upper Clutha
Connor McIsaac Wakatipu
Dylan Jones Cromwell
Kaleb Zimmerman Alexandra
Jake Green Upper Clutha
Kiaran Bailey Cromwell
Harrison Rogers Wakatipu
Hayden Becker Maniototo
Henry Bowering Upper Clutha
Isaac Turoa Wakatipu
James Dougherty Upper Clutha
Joey Jones Cromwell
Julian Gerritsen Cromwell
Lachie Galbraith Arrowtown
Luca Hall Wakatipu
Luka Bouchier Arrowtown
Mac Denniston Alexandra
Owain Harris Cromwell
Owen Gullick Alexandra
Riley McRae Upper Clutha
Tom Sides Upper Clutha


PLACEMEKERS UNDER 65

Coach Willy Scurr 027 210 4337

Coach Steve Lithgow ‘Beaver’ 021 063 1872

Manager Ashley Light 021 454 448

NAME

CLUB

Gustav Levnasky Upper Clutha
Thomas Hulsman Wakatipu
Rafferty Love Alexandra
Tama Dix Wakatipu
Grace Hastie Wakatipu
Sam McAtamney Wakatipu
Thomas Scurr Upper Clutha
Cooper Gilchrist Wakatipu
Xavier Small Wakatipu
Loren Edwards Wakatipu
Josh Allison Upper Clutha
Riley Allen Alexandra
Rota Lafita Cromwell
Xavier Liddell Alexandra
Max Simpson Wakatipu
Casey Brown Cromwell
Hannah Lithgow Maniototo
Matthew Attenborough Wakatipu
Simon Cavanagh Matakanui




Follow us on Facebook

Central Otago Club Websites

Club Contacts

JAB Roles & Info

View important information, rules and roles of the JAB.

CLICK HERE TO VIEW >>

© CENTRAL OTAGO JUNIOR ADVISORY BOARD - Admin Login - Contact Club Secretary:

Announce - Queenstown Web Design